summa
|
Izmaksas
|
||
|
Izvēlamies ortopēdisko matraci pieaugušajiem un bērniem
Ortopēdiskā matrača izvēle gulēšanai – uzdevums, kam jāpieiet īpaši atbildīgi. Vispirms jānoskaidro, kādam nolūkam tas ir nepieciešams un kādām ir jābūt izstrādājuma īpašībām. Kā arī jāatceras, ka gulēšana nepareizā stāvoklī var izraisīt sāpes ķermenī. Pareizs mugurkaula izvietojums gulēšanas laikā veicina pilnvērtīgu atpūtu un ļauj muskuļiem atslābināties.
Izvēloties mēbeļu veikalā gultu vai pat mēbeļu komplektu guļamistabai, pircējs koncentrējas uz mēbelēm, nevis uz matraci. Taču nekvalitatīvs matracis var ne tikai radīt diskomfortu, bet arī neatgriezeniski kaitēt veselībai. Jāatceras, ka matracis ir jāizvēlas individuāli, ņemot vērā vecuma īpatnības un veselības stāvokli.
Kādu matraci izvēlēties
Ir jānošķir jēdzienus „matracis ar anatomisku efektu” un „matracis ar ortopēdisku efektu”. Izskatīsim, kādas ir atšķirības.
Anatomiskā matrača uzdevums ir tāds, lai tas atkārtotu ķermeņa kontūras un formas gulēšanas laikā, atbalstot mugurkaulu pareizā stāvoklī, atslābinot muguras muskuļus. Ja matracis ir pārāk ciets – tas spiež uz mugurkaulu, bet ja pārāk mīksts – mugurkauls var izliekties. Dabisks ķermeņa stāvoklis – augsts anatomiskā efekta rādītājs. Parasti tas ir atkarīgs no matrača pildījuma.
Ortopēdiskais efekts – tā, pirmkārt, ir cietības pakāpe. Šāds matracis ir jāizmanto ārstnieciskos nolūkos un pēc ārsta nozīmējuma. Matracis ar ortopēdisko efektu veic daudz funkcijas:
- Mugurkaula atbalsts. Matracis ieliecas tikai tajās vietās, kur atrodas mugura, pleci un iegurnis. Turklāt matracim piemīt pietiekama cietība, un tas atbalsta ķermeni dabiskā stāvoklī.
- Muskuļu atslābināšana. Tas ir galvenais ortopēdiskā matrača uzdevums – noņemt sasprindzinājumu un saglabāt dabisko mugurkaula stāvokli.
- Mikroklimats. Tas ir svarīgi komfortablai gulēšanai un dažādu mikroorganismu attīstīšanās novēršanai izstrādājumā. Izvēloties matraci ir nepieciešams pievērst uzmanību materiāliem un pildījumam.
- Ekoloģiskums un tīrība. Jācenšas iegādāties izstrādājumu no ekoloģiski tīriem materiāliem, kas ir droši cilvēkam.
Kā pareizi izvēlēties ortopēdisko matraci
Izvēloties matrača cietības pakāpi jāorientējas uz cilvēka vecumu, kuram izvēlaties matraci. Jauns organisms aug un, lai pareizi veidotos mugurkauls, ir vajadzīga laba un pareiza mugurkaula fiksācija. Tādēļ ir jāizvēlas paaugstinātas vai vidējās cietības matrači. Pieaugušam cilvēkam labāk būtu piemeklēt matraci atbilstoši personīgajām vēlmēm un veselības stāvoklim. Cilvēkiem pēc 50 gadiem galvenais nosacījums ir komforts. Pamatojoties uz to, labāk ir izvēlēties mīkstāku modeli ar izteiktu anatomisku efektu.
Matrača izvēle ir atkarīga arī no tā, kāds ir Jūsu dzīvesveids. Ja Jums ir aktīvs dzīvesveids, labāk izvēlēties matraci ar ortopēdisku efektu. Cilvēkiem, kuri nodarbojas ar sportu, vai tiem, kuri regulāri veic fizisku slodzi, ideāli ir piemērots ciets matracis. Ja periodiski mēdz būt sāpes mugurkaulā ir nepieciešams cietāks matracis. Var izskatīt matraci ar dažādu cietības pakāpi, kas ļauj izvēlēties cietību atkarībā no vēlmēm un situācijām.
Jāatceras, ka hronisku saslimšanu gadījumā, posttraumatiskajā un pēcoperāciju periodā ir jāizvēlas matracis tikai pēc konsultācijas ar ārstu.
Visiem ir zināms, ka ciešs, komfortabls miegs ir Jūsu veselības pamats. Tas savukārt parasti ir atkarīgs no tā, cik kvalitatīva ir Jūsu guļamvieta. Ortopēdiskais matracis ieņem ķermeņa anatomisko formu, atbalstot mugurkaulu pareizā stāvoklī, nodrošinot komfortablu atpūtu.
Mūsu interneta veikalā Jūs varat arī izvēlēties divvietīgu matraci MatroLuxe. Šāds matracis ļauj nodrošināt dziļu un veselīgu miegu sev un partnerim.
Izvēlēties matraci bērniem
Matrača izvēle bērnam ir jautājums, kam jāpieiet īpaši uzmanīgi. Pirmajos gados mazulis daudz laika pavada gultiņā, un no tā, uz kāda matrača viņš guļ, ir atkarīga ne tikai viņa stāja, bet veselība kopumā. Vecākiem bērniem pareizi izvēlēts matracis arī ir svarīgs – organisms aug un formējas.
Lai izdarītu izvēli, mēs izskatīsim galvenos matrača veidus: atsperu un bezatsperu.
Klasiskās atsperu sistēmas vai kā tās vēl sauc “Bonell” – ir pieejamas cenu politikā, taču tām ir vāji izteikts ortopēdiskais efekts. Izņemot cenu, šie matrači izceļas ar drošu karkasu. Tas veido drošību bērnam gulēšanas laikā. Ja Jūs izvēlējāties tādu matraci – būtu labāk izvēlēties modeli ar minimālu atsperes diametru un pietiekamu atsperu blīvumu.
Neatkarīgajās atsperu sistēmās katra atspere ir izvietota atsevišķajā apvalkā. Izstrādājums rada punktu atbalstu mugurkaulam, līdz ar to nodrošinot pareizu bērna stāvokli gulēšanas laikā. Matracis rada maksimālu ortopēdisku efektu. Atsperu matracī ir arī papildus slāņi, kuriem ir jāpievērš uzmanība (tie var būt vairāki).
Bezatsperu matracī nav cieta karkasa, bet tā īpašības ir atkarīgas no pildījuma. Tādiem matračiem pamatā var būt monolītas plāksnes vai slānis no dažādiem materiāliem.
Tādiem matračiem bieži izmanto lateksu. Tas ir ekoloģiski tīrs materiāls, izceļas ar elastīgumu un nodilumizturību. Tas novērš arī dažādu mikroorganismu vairošanos izstrādājuma iekšpusē.
Putu poliuretāns ir mākslīgs materiāls, kas apvieno mīkstumu un elastību, atkārtojot bērna ķermeņa formas. Ir jāatceras, ka vislabāk, ja tāds materiāls kalpo kā papildus slānis – pārāk liels mīkstums neveicina veselīgu stājas attīstību.
Kokosa šķiedra – dabīgs materiāls no kokosa augļiem, izceļas ar pietiekamu cietību un elastīgumu. Matrači ar tādu slāni būs ideāls risinājums vismazākajiem. Vēl viena svarīga priekšrocība – kokosa šķiedra izceļas ar to, ka neuzsūc mitrumu.
Mūsdienu tirgus piedāvājumā ir daudz materiālu uz dabīgu un mākslīgu šķiedru bāzes. Tie atšķiras ar nodilumizturību, dažādu cietību un hipoalergēnām īpašībām.
Katrā bērnu vecumā ir savas mugurkaula attīstības īpatnības. Tāpēc katrā augšanas etapā ir vajadzīgi dažādi mugurkaula atbalsta nosacījumi. Piemēram, pirmajos dzīves gados ir jāizvēlas ciets matracis, ap trīs gadiem var pāriet uz vidējas cietības matraci. Svarīgi ir arī piemeklēt matraci pēc gultas izmēriem.
Novēlam Jums un Jūsu bērniem veselīgu un ciešu miegu!